Dlaczego identyfikacja wizualna jest ważnym elementem marketingowym?

Jesteś zainteresowany stworzeniem spójnej identyfikacji wizualnej dla swojego biznesu? Zapraszamy do skorzystania z oferty agencji interaktywnej wizualni.pl.

Za identyfikację wizualną uważa się graficzne elementy, które służą danej firmie ku temu, aby podkreślić swoją unikatowość na tle konkurencji. Za podstawowe narzędzie w identyfikacji wizualnej uważa się oczywiście logo. Zaraz po nim jest ogólna kolorystyka stosowana w firmie, a także jej powtarzalność – raz obrana grafika powinna być obecna zarówno na firmowej stronie, jak i w jej siedzibie, gadżetach, pojazdach itp. Identyfikacja wizualna to bardzo ważny element kreowania danego wizerunku marki, który wyzwala w jej odbiorcach określone skojarzenia. Zlecając identyfikację wizualną profesjonalnej firmie, mamy pewność, że jej kolorystyka oraz poszczególne elementy będą dopasowane do tego, jak chcemy być postrzegani. Dopasowaniu podlegają zazwyczaj różne elementy, nie tylko logo – jest to również papier firmowy, koperty, teczki, wizytówki i wiele innych.

Jakie ma to znaczenie?

Budowanie marki to proces wymagający czasu i starań. Musimy do tego działać w sposób spójny, to znaczy konsekwentnie stosować odpowiednie wyróżniki, wszędzie tam, gdzie klienci mogą mieć kontakt z naszą marką. Dzięki temu stajemy się bardziej wiarygodni, a co za tym idzie – konsumenci chętniej sięgają po nasze produkty. Musimy sobie bowiem uświadomić, jak często to nie jakość lub niska cena decyduje o tym, że klient sięga po dany produkt. Największe znaczenie ma bowiem marka, która z wartości dodanej, staje się powoli wartością główną. Na półkach sklepów znajdują się setki praktycznie takich samych produktów. Jedynie, co je różni to marka. Jest więc ona wyróżnikiem i wyznacznikiem wyboru dzisiejszych odbiorców. Natomiast kluczowe znaczenie w tworzeniu marki posiada właśnie odpowiednia identyfikacja wizualna. Specjaliści podkreślają również, że za pomocą odpowiedniej identyfikacji wizualnej marka może tak naprawdę wpływać na to, kto kupuje jej produkty. Odpowiedni design zachęca do zakupów tych, do których oferta jest kierowana. W ten sposób odbiorcy stanowią jedną, bardzo sprecyzowana grupę, co pozwala lepiej odpowiadać na ich oczekiwania.

Address

Our Address:

Ślusarska 9/7, 30-710 Kraków

GPS:

50.04861555283668, 19.961761361605227

Telephone: