Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Krakowie to szkoła, która duży nacisk kładzie na wysoki poziom kształcenia i dobrą atmosferę między uczniami i nauczycielami. Jest to placówka dydaktyczna, która nie tylko umożliwia zdobycie wykształcenia, ale również wielu pozytywnych wspomnień. Szkoła przecież zajmuje sporo czasu w życiu młodego człowieka – wybór dobrej placówki sprawi, że będą to ciekawe i dobrze spędzone chwile.

Nauczyciele

Nauczyciele pracujący w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 5 w Krakowie to ludzie, którzy mają w sobie pasję do nauczania. Umieją oni przekazywać wiedzę i wartości potrzebne w dorosłym życiu. Szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje – uzupełniając w tym rodziców. Nauczyciele są mentorami ale i przyjaciółmi – można się do nich zwrócić ze swoimi problemami, a postarają się znaleźć rozwiązanie.

Tolerancja

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Krakowie to miejsce gdzie panuje tolerancja i szanowane są prawa człowieka. Każdy uczeń jest akceptowany bez względu na pochodzenie czy kolor skóry. Uczniowie wspierają się wzajemnie i nie ma między nimi rywalizacji czy poczucia wyższości. Każdy z uczniów jest inny i jest akceptowany w wyrażaniu siebie, dopóki nie krzywdzi innych.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

Szkoła kładzie nacisk na dobre przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty, który jest bardzo ważny. Od jego wyników zależy możliwość wyboru dobrej szkoły średniej. Dlatego nauka jest przekazywana w sposób przystępny dla uczniów, aby nie mieli problemów ze zdaniem testu. Osiągają oni bardzo wysokie wyniki, co oczywiście jest wynikiem ich ciężkiej pracy, ale również doświadczenia grona pedagogicznego.

W sprawie rekrutacji warto skontaktować się ze szkołą bezpośrednio przychodząc do placówki, albo korzystając z danych kontaktowych znajdujących się na stronie internetowej. Można znaleźć tam również inne informacje na temat egzaminu ósmoklasisty.