Dlaczego nie należy bagatelizować zaburzeń mowy?

Zaburzenia mowy są dzisiaj problemem dość powszechnym – szacuje się, że około 30% Polaków ma problem z właściwą artykulacją lub innymi problemami związanymi z użytkowaniem aparatu mowy. Im wcześniej zaburzenia te zostaną poddane leczeniu, tym lepiej dla pacjenta. W naszej poradni logopedycznej Gżegżółka pracują specjaliści, którzy posiadają odpowiednią wiedzę (studia wyższe z dziedziny polonistyki na specjalizacji logopedii), a także doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Są to także osoby, które wiedzą, jak pracować z maluchami, by te nie bały się przed nimi otworzyć, gdyż tylko przy pełnym zaangażowaniu ze strony pacjenta terapia może przynieść spodziewane efekty.

Kiedy warto się zgłosić do nas?

Istnieją pewne określone zachowania, które wskazują na to, że wizyta u logopedy będzie dla dziecka szczególnie korzystna. Dzieje się tak na przykład u dzieci w wieku dwóch lub trzech lat, które mówią niewiele lub wcale – w tym wieku normalna jest bowiem wzmożona ciekawość, która oczywiście przejawia się próbami doskonalenia umiejętności mowy. Na konsultacje z logopedą powinni się również wybrać rodzice z dziećmi, które mają problemy z jedzeniem i nie lubią na przykład gryźć – dlatego preferują jedzenie w postaci płynnej. Ta sama sytuacja dotyczy maluchów, które nadmiernie się ślinią lub nie są w stanie zachować płynności podczas mówienia. To tylko kilka z przykładów, które powinny wzbudzić czujność rodzica. Radzimy, by skonsultować się ze specjalistą przy zaobserwowaniu najmniejszych nieprawidłowości. W rozwoju mowy istnieje bowiem pojęcie punktu krytycznego, którego przekroczenie może spowodować, że maluchowi będzie bardzo trudno zrealizować zamierzenia terapii, czyli opanować właściwe użytkowanie mowy.

Czym dokładnie się zajmujemy?

Oferujemy pełen zakres usług, które wchodzą w zakres standardowej terapii logopedycznej. Jest to więc diagnoza, terapia właściwa, a do tego stosowanie metod prewencyjnych, które pozwalają uniknąć dysleksji, a także innych zaburzeń mowy. Dodatkowo oferujemy pomoc dzieciom dwujęzycznym. Nasze wsparcie może stanowić jeden z elementów terapii dzieci objętych programem Wczesnego Wsparcia Rozwoju Dziecka.

Opening Hours

Monday

9.00 - 19.00

Tuesday

9.00 - 19.00

Wednesday

9.00 - 19.00

Thursday

9.00 - 19.00

Friday

9.00 - 19.00

Saturday

Nieczynne

Sunday

Nieczynne